Jubileuszowa X edycja Wojewódzkiego Święta Karpia oPolskiego już za nami.
Udało się zrealizować wszystkie założenia: promocję karpia i gospodarstw rybackich, integrację z branżą gastronomiczną, edukację kulinarną i przyrodniczą oraz dobrą rozrywkę. Pogoda była niezwykle łaskawa, a frekwencja ogromna. Zapraszamy do odwiedzenia galerii - tam sporo zdjęć.

 

  • Wydarzenie rozpocznie się wernisażem wystawy fotograficznej OKIEM JANUSZA PREUHSA. To wybór zdjęć miłośnika przyrody i wieloletniego dyrektora Gospodarstwa Rybackiego Lasów Państwowych w Krogulnej, który zmarł w ubiegłym roku. Wernisaż będzie połączony z rozpoczęciem obchodów X Wojewódzkiego Święta Karpia oPolskiego!
  • Uroczyste otwarcie ekspozycji dla gości i mediów zaplanowane jest w sobotę, 1 października o godzinie 11:00, w sali muzycznej Zamku Książęcego w Niemodlinie (obok wejścia na dziedziniec zamkowy)
  • O godzinie 11:30 przewidziany jest briefing prasowy na temat wystawy, jej bohatera i programu poszczególnych wydarzeń związanych z obchodami Święta Karpia. Zaplanowane jest także udzielenie informacji na temat sytuacji gospodarczej sektora rybackiego na Opolszczyźnie, perspektyw rozwojowych branży rybackiej i problemów utrudniających jej funkcjonowanie. Działań RLGD "Opolszczyzna" i współpracy rybaków z branżą HoReCa
  • O godzinie 12:00 na scenie głównej zaplanowane jest oficjale rozpoczęcie X Wojewódzkiego Święta Karpia oPolskiego!
  • W oba dni, na Zamku odbywać się będzie V edycja Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego "Czas na rybę!". W sobotę od godz. 10:00 do 15:30 rywalizują uczniowie szkół gastronomicznych (wyniki o 16:45 na scenie). Natomiast w niedzielę od 10:00 do 14:30 gotować będą Szefowie Kuchni (wyniki o 16:00)
  • Najbardziej spektakularnym wydarzeniem drugiego dnia obchodów odbędą KARPIONALIA - Niemodlińska Parada Książęcych Skarbów, która rozpocznie się w niedzielę 2 października o godz. 12:00 pod Urzędem Miasta i Gminy w Niemodlinie. Stamtąd barwny korowód przejdzie na Zamek Książęcy w Niemodlinie gdzie najciekawsze kostiumy i przebrania nawiązujące do kulturowego dziedzictwa ziemi niemodlińskiej zostaną ocenione i nagrodzone (ok. godz.14:00). Organizatorami KARPIONALIÓW są Gmina Niemodlin, Ośrodek Kultury w Niemodlinie i RLGD "Opolszczyzna"
  • Podczas obu dni Wojewódzkiego Święta Karpia oPolskiego na Zamku odbywać się będą warsztaty kulinarne i degustacje, a także gotowanie na Wielkiej Patelni - wspólnie z szefem kuchni Kamilem Klekowskim oraz kucharzami z Euro-Toques Polska. Swoją ofertę przedstawią także gospodarstwa rybackie z naszego regionu. Kupić będzie można ryby świeże i wędzone oraz rybne przetwory. Na scenie występować będą artyści z Opolszczyzny. Swoje wyroby prezentować będą także rzemieślnicy i sprzedawcy zdrowej żywności oraz laureaci Opolskiej Marki i producenci zrzeszeni w Opolskie ze Smakiem. Odbędą się warsztaty carvingu w wykonaniu mistrza Daniela Bewko. Zaprezentują się również Nadleśnictwa, a Polski Związek Wędkarski zorganizuje pokazy wędkarstwa rzutowego i zawody na Stawie Młyńskim w pobliżu Zamku. Gospodarstwo Rybackie w Niemodlinie będzie zaś miało "dzień otwartych drzwi".
 
 
 
 
 

Uwaga📣 Zapraszamy bezpłatne warsztaty kulinarne “Z karpiem w smak”. Poprowadzi je Szef Kuchni Kamil Klekowski Zdradzi tajniki filetowania karpia i przyrządzania niebanalnych potraw.
🐠 Odbędzie się 5 sesji warsztatowych - każda dla maksimum 20 uczestników. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy pod tym linkiem ⬇️⬇️⬇️
formularz zgłoszeniowy
🐠 Zgłoszenia dokonuje się poprzez wypełnienie niniejszego formularza.
🐠Wiek uczestników: od 18 lat.
🐠 Czas trwania warsztatów: ok. 4-5 godzin, start o godz. 17:00
🐠Miejsca i terminy warsztatów:
🔹 15 listopada 2022 r. - Tawerna Pod Kotwicą, ul. Izydora Murka 39, 46-048 Kadłub Wolny, Gmina Zębowice
🔹 16 listopada 2022 r. - Akademia Kulinarna Ad Gustum, ul. Dobrzyny 3A (camping), 46-233 Bąków k. Kluczborka, Gmina Kluczbork
🔹 22 listopada 2022 r. - Samorządowe Centrum Kultury Turystyki i Rekreacji w Popielowie, ul. Powstańców 34, 46-090 Popielów
🔹 23 listopada 2022 r. - Tułowicki Ośrodek Kultury, ul. Porcelanowa 8, 49-130 Tułowice
🔹 24 listopada 2022 r. - Wołczyński Ośrodek Kultury, ul. Opolska 2, 46-250 Wołczyn

🐠 ILE TO KOSZTUJE?
Warsztaty są bezpłatne, dofinansowane ze środków PO Rybactwo i Morze, w ramach projektu współpracy ze Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania "Owocowy Szlak"

Prosimy o wypełnienie zgłoszenia, zaznaczając preferencje dotyczące miejsca i terminu uczestnictwa w warsztatach.
Uwaga!!! Wysłanie zgłoszenia nie gwarantuje uczestnictwa w lekcjach (decyduje kolejność zgłoszeń).

Głównymi atrakcjami 10. Wojewódzkie Święto Karpia oPolskiego są kulinaria.
W wielu odsłonach i z najlepszymi kucharzami! Pokazy, warsztaty, degustacje!
Dziś zapraszamy na Warsztaty Kulinarne !
🐠Miejsce i termin warsztatów:
2 października, niedziela, Zamek Niemodlin podczas Wojewódzkiego Święta Karpia oPolskiego
🐠 Podczas warsztatów kulinarnych nauczycie się jak oprawić i przygotować opolskiego karpia.
🐠 Warsztaty zostaną przeprowadzone przez Akademię Kulinarną Ad Gustum z Szefem Kuchni Edukacja od kuchni - Kamil Klekowski
🐠 Efektem warsztatów jest wykonanie potrawy na wielkiej patelni! Do pomocy przyjdą tutaj także kucharze z Euro-Toques Polska!
🐠 Czas trwania warsztatów: ok. 3-4 godziny, start o godz. 11:30. Zakończenie ok. godz. 15:00
🐠 Maksymalna liczba osób: 20. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.
🐠 Zgłoszenia dokonuje się poprzez wypełnienie niniejszego formularza.
🐠Wiek uczestników: od 18 lat.
🐠 ILE TO KOSZTUJE?
Warsztaty są bezpłatne, dofinansowane ze środków PO Rybactwo i Morze, w ramach projektu z Lokalną Grupą Działania Owocowy Szlak
🐠 Co oprócz świetnej zabawy i edukacji kulinarnej pod okiem wyjątkowych kucharzy?
Każdy uczestnik otrzyma bawełniany fartuch wielorazowy!
Prosimy o wypełnienie zgłoszenia.
!!! Wysłanie zgłoszenia nie gwarantuje uczestnictwa w warsztatach(decyduje kolejność zgłoszeń)
Organizator zastrzega możliwość odwołania wydarzenia, zwłaszcza w związku z trwającą pandemią.
🐠 Efektem warsztatów jest wykonanie potrawy na wielkiej patelni! Do pomocy przyjdą tutaj także kucharze z Euro-Toques Polska!
https://docs.google.com/.../1FAIpQLSdwimHuB49.../viewform...

 

 

 

ul. Zajączka 7/1 /45-050/ Opole

 

+48 535 380 010; + 48 790 247 247