Triumfatorami V edycji ogólnopolskiego konkursu kulinarnego “Czas na rybę!” dla szefów kuchni zostali Przemysław Szwak i Michał Just - obaj pracują na co dzień w Restauracja Retro Oborniki Śląskie. Uznanie jurorów zdobyli potrawą o nazwie: “Assiette z karpia / emulsja grzybowa/ puree z pietruszki”.

Zwycięzcy otrzymali nagrody finansowe w wysokości 5000 złotych od Rybackiej Lokalnej Grupy Działania “Opolszczyzna” (organizatora konkursu), a także wycieczkę do Włoch ufundowaną przez partnera konkursu - firmę Unox Polska. Zdobyli też nominację do przyszłorocznej edycji Kulinarnego Pucharu Polski połączoną z nagrodą w wysokości 1800 złotych.

📣Uwaga‼️Uwaga‼️ W związku z licznymi prośbami i pytaniami - wydłużamy termin nadsyłania zgłoszeń do konkursu Czas na rybę do 1️⃣5️⃣ września

 
 

Prezentujemy szczęśliwą dwunastkę uczniów, którzy 1 października wezmą udział w finałowej rywalizacji konkursu "Czas na rybę - junior!".
Gratulujemy serdecznie sześciu ekipom wybranym po trudnych i burzliwych obradach jury. Poziom był naprawdę wysoki, a zgłoszeń bardzo dużo. 👍💪👏🤝

Brawa i gratulacje także dla wszystkich, którzy nadesłali zgłoszenia i podjęli się rywalizacji. Nie zniechęcajcie się i zgłaszajcie za rok. Obserwujcie nasz profil, patrzcie co się dzieje, wyciągajcie wnioski, uczcie się i ćwiczcie. Każde doświadczenie uczy, a dopóki walczysz jesteś zwycięzcą.

Dziękujemy też wszystkim nauczycielom i pedagogom, którzy pracują z uczniami i szkołom, które ich wspierają. W szczególności zaś zakwalifikowanym:
🐠🐠 Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. W. Witosa w Nawojowej /Dawid Sekuła, Igor Zborowski/
🐠🐠 ZSP Ornontowice /Paulina Kociuba, Martyna Moś/
🐠🐠 Zespół Szkół Gastronomicznych w Łodzi - Gastronomik Łódź/Norbert Nowak, Kacper Michniewski/
🐠🐠 Technikum Gastronomiczne Szkoły Lider z Lublina /Julia Masierak, Kamila Jarosz/
🐠🐠 Zespół Szkół Gastronomicznych w Gorzowie Wielkopolskim /Łukasz Dominiak, Rafał Dzedzej/
🐠🐠 Zespół Szkół Gastronomicznych we Wrocławiu /Piotr Duda-Klimaszewski, Mikołaj Matusik/

"Czas na rybę!" nominowany do Kulinarnego Pucharu Polski 2023!!!!
Kulinarny Puchar Polski to najbardziej prestiżowy konkurs w branży gastronomicznej w Polsce. Jego celem jest wyłonienie mistrzów smaku i wsparcie ich w dalszym rozwoju zawodowym. Zwycięzcy tegorocznego konkursu "Czas na rybę!" będą mieli szanse zmierzyć się, w przyszłym roku, z triumfatorami innych konkursów, nominowanych do tego elitarnego grona. Finał KPP odbywa się jesienią, w Poznaniu, podczas targów POLAGRA. Może to być prawdziwa trampolina do wielkiej, gastronomicznej kariery.

Oto dziewiątka jurorów - wybitnych Szefów Kuchni. To oni zdecydują o tym kto wygra nasz konkurs i zdobędzie nominację do Kulinarnego Pucharu Polski 23.
To ogromny zaszczyt mieć w sędziowskim składzie takie znakomitości. Radość tym większa, że wszyscy  już po raz kolejny przyjadą na Zamek Niemodlin. To utwierdza nas w przekonaniu, że idziemy dobrą drogą, a konkurs Czas na rybę! wpisał się już na trwałe w kalendarz najważniejszych wydarzeń gastronomicznych w Polsce. Nie możemy się już doczekać kolejnego spotkania i fantastycznej uczty z karpiem w roli głównej. Mamy nadzieję, że Wy też dołączycie?

Zapraszamy do Niemodlina w pierwszy weekend października.

Termin - pierwszy weekend października!

Oto dwanaścioro Szefów Kuchni zakwalifikowanych do finałowej rywalizacji. Sześć ekip wybranych po niezwykle burzliwych obradach jury.
To oni zmierzą się w kulinarnej rywalizacji już 2 października na Zamek Niemodlin podczas konkursu Czas na rybę i powalczą o awans do Kulinarny Puchar Polski
GRATULUJEMY‼️ 🏆👩‍🍳🐠🧑‍🍳🐠👨‍🍳🐠🥇 

Produkt obowiązkowy konkursu- KARP.
Dla formalności przypominamy kilka ciekawostek o rybie, która króluje w pierwszy weekend października na Zamek Niemodlin.

"BRAMKI" ZAMKNIĘTE!!!

🐠 Oficjalnie zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń do tegorocznej edycji naszego Konkursu.
🐠 W sumie wpłynęło 39 zgłoszeń - 22 uczniów szkół gastronomicznych oraz 17 dla Szefów Kuchni!
🐠 Zgłoszenia obecnie podlegają anonimizacji.
🐠 Po tym procesie - zdjęcia potraw oraz procesy technologiczne przekazywane są Jurorom, którzy do końca weekendu wybiorą po sześć drużyn w obu kategoriach!
🐠 Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia oraz trzymamy kciuki za wszystkich zgłaszających!
🐠A kto będzie rywalizował w pierwszy weekend października na Zamek Niemodlin - dowiecie się po 18 września!

ps. zamieszczone zdjęcia potraw oczywiście pochodzą z poprzednich edycji (fot. Good Lookin Food Fotografia Kulinarna)

 

ul. Zajączka 7/1 /45-050/ Opole

 

+48 535 380 010; + 48 790 247 247