Miło nam poinformować, że po raz drugi otrzymaliśmy wsparcie finansowe na organizację Konkursu Czas na rybę w 2020 roku. Samorząd Województwa Opolskiego, w ramach otwartego konkursu ofert dot. dziedzictwa kulinarnego, przyznał nam 10.000,- zł na organizację konkursu. Dziękujemy! 

 

Konkurs organizowany jest na terenie Zamku Książęcego w Niemodlinie, podczas Wojewódzkiego Święta Karpia Opolskiego.
Zamek w Niemodlinie historycznie jest związany z hodowlą karpia, gdyż właśnie tam występują największe i najstarsze stawy hodowlane na Opolszczyźnie (ok. XVI wieku).

Oprócz karpia opolskiego, produktem obowiązkowym przy przygotowaniu potraw konkursowych jest ser kozi z Gospodarstwa Rybackiego Kozi Dar z Chudoby (woj. opolskie). Sery kozie, produkowane w rodzinnym gospodarstwie, cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców Opolszczyzny oraz opolskich restauracji. Kozie produkty otrzymały wiele nagród. Gospodarstwo należy także do Opolskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego. 

W Konkursie, do wyboru są trzy rodzaje sera produkowane przez Gospodarstwo Kozi Dar. Szczegółowe informacje w załączniku do Regulaminu Konkursu. 

 

ul. Zajączka 7/1 /45-050/ Opole

 

+48 535 380 010; + 48 790 247 247